Przyjaciele Raby

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Przyjaciele Raby

Prezentacja dla dzieci w SP w Glichowie

Email Drukuj PDF
17 grudnia Przyjaciele Raby odwiedzili szkołę podstawową w Glichowie. Prezentację na temat wędkarstwa przedstawili Łukasz Brzeziński oraz Jarosław Przytuła, obydwoje pełniący funkcję członków zarządu koła Dobczyce.
Łukasz zaprezentował dwie prezentacje multimedialne, jedną na temat ryb najczęściej łowionych na wędkę oraz drugą ogólnie prezentującej temat wędkarstwa. W między czasie Jarek prezentował podstawowy sprzęt do metody muchowej i spinningowej oraz wyposażenie wędkarza takie jak spodniobuty, kamizelka, podbierak i inne akcesoria.
Pokrótce zostały przedstawione zostały zagadnienia związane z ochroną rzek, takie jak sprzątanie brzegów czy zarybienia. Wpuszczanie ryb bardzo zainteresowało dzieci i niewykluczone jest uczestnictwo szkoły w zarybieniu Krzyworzeki oraz jej dopływów, które płyną w pobliżu szkoły.
Największym zainteresowaniem cieszył się moment prezentacji gumowych przynęt spinningowych- twisterów oraz ripperów, które zrobiły furorę wśród dzieci.
Na koniec Łukasz zrobił krótki pokaz kręcenia sztucznych much z przedstawieniem podstawowych elementów tej sztucznej przynęty.
Chcemy podziękować dyrektorowi szkoły oraz całego gronu pedagogicznemu za możliwość odbycia tej prelekcji, a dzieciom za gorące przyjęcie i okazane zaciekawienie tematem. Wstępnie na wiosnę pojawi się ponownie, z kolejną równie ciekawą prelekcją.
 

Kłaj - mężczyzna odpowie za kradzież żwiru z koryta Raby

Email Drukuj PDF

Dziennik Polski informuje:

Ukradł 100 ton żwiru

46-letni właściciel przedsiębiorstwa, zajmującego się wydobywaniem kruszyw odpowie za kradzież żwiru z koryta Raby. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa; zeznał, że proceder ten trwał od 21 listopada tego roku. 46-latkowi postawiono zarzut kradzieży ok. 100 ton kruszywa o wartości 30 tys. zł. Grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Odpowie także za niszczenie koryta rzeki.

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-wielicki/1296464-ukradl-100-ton-zwiru.html

 

Spotkanie: Likwidacja rzek polskich - 3 grudnia - Warszawa

Email Drukuj PDF
„STOP Przegradzaniu rzek” wraz z Kołem Naukowym Studentów Geografii pragnie zaprosić na spotkanie:

LIKWIDACJA RZEK POLSKICH.

W programie:
1. O idei "STOP przegradzaniu rzek" i o promowaniu rozwiązań renaturyzacyjnych opowie Paweł Augustynek Halny z Przyjaciół Raby i Przyjaciół Dunajca.
2. O "Skutkach środowiskowych, skali i skutkach prawnych prac hydrotechnicznych prowadzonych na rzekach polskich" opowie dr Przemysław Nawrocki z WWF Polska.

Zapraszamy!
3 grudnia (wtorek)
godz. 18:15
sala 111
Wydział Geografii i Studiów Regionalnych
ul. Krakowskie Przedmieście 30

„STOP Przegradzaniu rzek” oraz zarząd KNSG
 

11 listopada nad Rabą

Email Drukuj PDF
11 listopada, w Święto Niepodległości, Przyjaciele Raby zakończyli sezon 2013 na Rabie. Z uwagi na to ważne święto odbyło się sprzątanie koryta i brzegów rzeki poniżej nowego mostu w Dobczycach, które było wyrazem lokalnego patriotyzmu, dbałości o dziedzictwo narodowe jakim była dla wielu pokoleń i jest współcześnie również Raba. Trzydziestosiedmio osobowa grupa Przyjaciół, z których wielu pojawiło się całymi rodzinami, zebrała w sumie ponad pięćdziesiąt pięć worków odpadów, które zostaną zutylizowane dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i Gminy Dobczyce. Patrząc na efekt dzisiejszej akcji (i sprzątań z lat poprzednich) jakim są oczyszczone brzegi, można powiedzieć, że Raba w rejonie Dobczyc jest teraz jednym z najczystszych łowisk rzecznych w Polsce. Po sprzątaniu było oczywiście wspólne ognisko i łowienie lipieni.
 

Zakończenie sezonu 2013 na Rabie

Email Drukuj PDF
W poniedziałek, 11 listopada zapraszamy do wspólnego połowienia lipieni i posprzątania Raby w ramach symbolicznego zakończenia sezonu wędkarskiego 2013. :)
Spotykamy się o 9:30 na parkingu przy ujściu Krzyworzeki.
Zapraszamy serdecznie!
 

Posiedzenie Komisji Środowiska Senatu - przekształcanie rzek

Email Drukuj PDF
W Senacie odbyło się seminaryjne Posiedzenie Komisji Środowiska Senatu poświęcone problemowi przekształcania hydromorfologii rzek pracami hydrotechnicznymi – regulacjami i „pracami utrzymaniowymi”. Mamy nadzieję, że wystąpienia prelegentów przekonają polityków, że musi nastąpić zmiana w traktowaniu wód przez państwowe instytucje. Retransmisja http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?code=8KS611
 


Strona 10 z 59
Reklama

Na skróty

Nowy?

Jesteś nowy na naszej stronie? Szukasz pomocy lub więcej informacji? Odwiedź nasze Forum

"Jaka woda?"
Zobacz informacje o stanie wody na Rabie (dane aktualizowane przez wędkujących)

Warto wiedzieć

 lowisko
Zasady, opłaty
 
 
lowisko
STOP! Przegradzaniu rzek
 
 
 pil
Czasopismo Pstrąg i Lipień
 
 
sztuka
Polecamy magazyn "Sztuka łowienia"
 
 
ffc
Fly Fishing Challenge 

Sponsorzy 2014

lowisko
Dębowscy - Wieliczka
drewno kominkowe
 

Najnowsze zdjęcie

Losowy obrazek

Odsłon : 1023650