Przyjaciele Raby

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Przyjaciele Raby

Spotkanie ze studentami z Francji

Email Drukuj PDF
26 marca Przyjaciele Raby spotkali się ze studentami inżynierii środowiska wodnego z Montpellier we Francji, którzy przyjechali do Dobczyc na warsztaty terenowe. Na spotkaniu omówiono problemy z jakimi borykają się dopływy Raby, wymieniono materiały naukowe, a także dyskutowano o projektach renaturyzacyjnych możliwych do zrealizowania.
 

W Senacie o rzekach

Email Drukuj PDF
Podczas posiedzenia senackiej Komisji Środowiska, na którym omawiano "Informacje wojewódzkich zarządów melioracji i urządzeń wodnych na temat prac wykonywanych na wodach i urządzeniach wodnych", obecni byli także przedstawiciele PZW Kraków i PZW Nowy Sącz - Paweł Augustynek Halny i Michał Cebula (Sekcja Przyjaciół Raby/Klub Przyjaciół Dunajca), którzy przedstawili sytuację na rzekach południa Polski oraz analizę prawną do nowelizacji Ustawy Prawo Wodne. Retransmisja dostępna pod adresem http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?code=8KS781
 

Szansa na udrożnienie przegrody w Damienicach?

Email Drukuj PDF
Zgodnie z decyzją RDOŚ w Krakowie i nowym projektem małej elektrowni wodnej, o którą wnioskuje inwestor, próg w Damienicach na Rabie nie zostanie podwyższony. Ale nie zostanie też przebudowany na bystrze. Do istniejącej konstrukcji zostanie dobudowana duża przepławka (zwiększona w stosunku do projektu pierwotnego). Miejmy nadzieję, że rozwiązanie to zadziała w 100% i przywróci migrację ryb na odcinku Wisła - Dobczyce.
 

Rozpoczęcie sezonu z Przyjaciółmi Raby

Email Drukuj PDF
Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie sezonu z Przyjaciółmi Raby. Spotykamy się w niedzielę 2 lutego o godzinie 12:00, na plac na ujściu Krzyworzeki.
 

SMART_KOM. Kraków w sieci inteligentnych miast

Email Drukuj PDF
"Urbanistyka, czystość środowiska, zrównoważone zarządzanie zasobami, bezpieczeństwo powodziowe oraz tereny zielone – to główne zagadnienia eksperckich warsztatów SMART ENVIRONMENT, które 9 stycznia odbyły się w Krakowskim Parku Technologicznym. Spotkanie było częścią projektu „SMART_KOM. Kraków w sieci inteligentnych miast”, realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny, Województwo Małopolskie, Urząd Miasta Krakowa, Forum Virium z Helsinek oraz Uniwersytet Techniczny w Wiedniu."
http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/index.aspx?id=11329
Wśród ekspertów w zakresie SMART ENVIRONMENT którzy podczas warsztatów podzielili się swoja wiedzą, znalazł się m.in. Paweł Augustynek Halny, przedstawiciel PZW Kraków, który przedstawił prezentację o szansach miasta na rewitalizację silnie przekształconych brzegów rzeki, o renaturyzacji dopływów Wisły, oraz o przyjaznych naturze metodach ochrony przed powodzią.
 

Wszystkiego dobrego na Święta i Nowy Rok

Email Drukuj PDF
 


Strona 9 z 59
Reklama

Na skróty

Nowy?

Jesteś nowy na naszej stronie? Szukasz pomocy lub więcej informacji? Odwiedź nasze Forum

"Jaka woda?"
Zobacz informacje o stanie wody na Rabie (dane aktualizowane przez wędkujących)

Warto wiedzieć

 lowisko
Zasady, opłaty
 
 
lowisko
STOP! Przegradzaniu rzek
 
 
 pil
Czasopismo Pstrąg i Lipień
 
 
sztuka
Polecamy magazyn "Sztuka łowienia"
 
 
ffc
Fly Fishing Challenge 

Sponsorzy 2014

lowisko
Dębowscy - Wieliczka
drewno kominkowe
 

Najnowsze zdjęcie

Losowy obrazek

Odsłon : 1023650