Przyjaciele Raby

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Przyjaciele Raby

Odtwarzamy fragment nadrzecznego lasu

Email Drukuj PDF
Urząd Miasta i Gminy Dobczyce, Fundacja Aeris Futuro i Przyjaciele Raby podpisali porozumienie w sprawie odtworzenia fragmentu nadrabiańskiego lasu. Na działce Gminy Dobczyce, w pobliżu Raby zostanie posadzone kilkaset drzew i krzewów właściwych dla nadrzecznego terenu, które specjalnie dla nas pielęgnował hodowca Pan Grzegorz Łaczek. Są to m.in. czereśnia ptasia, klon jawor, jarząb, czeremcha, wiąz górski, września pobrzeżna, grab.
Lasy łęgowe i grądowe nad Rabą przez całe XX stulecie ulegały stopniowemu wyniszczeniu i obecnie pozostały jedynie niewielkie ich fragmenty. Liczymy, że ta mała inicjatywa rozpocznie proces ich powolnego odbudowywania. Na chwilę obecną blokują go niestety również absurdalne przepisy prawa, które zabraniają sadzenia drzew w terenach zalewowych (dlatego też wybraliśmy teren gminny położony poza granicą zalewu), ale liczymy, że dojdziemy do porozumienia z RZGW i w przyszłości uzyskamy zwolnienie z zakazu również na obszarach bezpośrednio nad rzeką.
Wszystkich zainteresowanych pierwszą akcją sadzenia zapraszamy do Dobczyc w niedzielę 11 października. Zbiórka na parkingu koło szkoły, przy starym moście o godzinie 10:30.
 

Spotkanie z Komisją Europejską

Email Drukuj PDF
W dniu 24 września w Warszawie odbyło się spotkanie Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej Środowisko oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce z organizacjami pozarządowych. Tematem było przekazanie informacji nt. priorytetów Komisji odnośnie wdrażania prawa Unii dotyczącego ochrony środowiska oraz możliwości współpracy, zwłaszcza w kontekście systemu zgłaszania skarg do Komisji. Spotkanie było też okazją do wymiany informacji o aktualnych problemach polskiego systemu ochrony środowiska, wśród których wiele uwagi poświęcono tym dotyczącym polskich rzek.
W spotkaniu tym uczestniczył przedstawiciel Przyjaciół Raby i Przyjaciół Dunajca.
 

Zarybienie Raby lipieniem - 2015

Email Drukuj PDF

W dniach 4 i 18 września PZW Kraków przeprowadziło na Rabie i dopływach zarybienia narybkiem lipienia. W akcjach tych oczywiście pomagali Przyjaciele Raby, w tym roku w składzie: Paweł Augustynek Halny, Tomasz Konik, Jacek Płachecki, Paweł Rycaj.

Zdjęcia z zarybień można oglądać w naszej galerii:

http://www.przyjacieleraby.pl/forum/gallery2.php?g2_itemId=296324 

http://www.przyjacieleraby.pl/forum/gallery2.php?g2_itemId=296377

 

Zawody Eliminacyjne do GPX Polski 2016 - Muchowy Puchar Raby 2015

Email Drukuj PDF

W dniu 30.08.2015 roku na Rabie odbędą się Zawody Eliminacyjne do Grand Prix Polski 2016 w Wędkarstwie Muchowym PUCHAR RABY 2015.

Szczegóły na http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/118249/55/zawody_eliminacyjne_do_gpx_polski_2016__muchowy_puchar_raby_2015

W związku z zawodami łowisko Raba nr 4 jest w dniu 30 sierpnia zamknięte od 4:00 rano do 18:00 wieczorem. Wędkarze chcący zakończyć sezon pstrągowy na Rabie, mogę to zrobić dopiero wieczorem.

 

Zarybienie Raby pstrągiem potokowym

Email Drukuj PDF

ZO PZW Kraków z pomocą wędkarzy z Koła Myślenice i z Sekcji Przyjaciół Raby z Koła PZW Raba zarybili pstrągiem. Do rzeki trafiło 250kg ryb.

Zdjęcia z akcji w naszej galerii http://www.przyjacieleraby.pl/forum/gallery2.php?g2_itemId=296134

 

Odtwarzanie łęgu i grądu nad Rabą w Dobczycach - wizja lokalna

Email Drukuj PDF
Dziś byliśmy na wizji lokalnej nad Rabą w Dobczycach, by wspólnie ze specjalistą od lasów grądowych i łęgowych oraz przedstawicielami UGiM Dobczyce i fundacji Aeris Futuro, ocenić gdzie i jak sadzić drzewa.Trzymajcie kciuki żeby ten projekt doszedł do skutku, bo wtedy przybędzie nam nad rzeką piękne miejsce pełne dębów, klonów, jesionów i wrześni pobrzeżnej :)
http://www.przyjacieleraby.pl/forum/gallery2.php?g2_itemId=296114
 


Strona 5 z 59
Reklama

Na skróty

Nowy?

Jesteś nowy na naszej stronie? Szukasz pomocy lub więcej informacji? Odwiedź nasze Forum

"Jaka woda?"
Zobacz informacje o stanie wody na Rabie (dane aktualizowane przez wędkujących)

Warto wiedzieć

 lowisko
Zasady, opłaty
 
 
lowisko
STOP! Przegradzaniu rzek
 
 
 pil
Czasopismo Pstrąg i Lipień
 
 
sztuka
Polecamy magazyn "Sztuka łowienia"
 
 
ffc
Fly Fishing Challenge 

Sponsorzy 2014

lowisko
Dębowscy - Wieliczka
drewno kominkowe
 

Najnowsze zdjęcie

Losowy obrazek

Odsłon : 1023650