Przyjaciele Raby

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Przyjaciele Raby

DZIEŃ WODY W DOBCZYCACH

Email Drukuj PDF

Mobilne laboratorium, badanie jakości wody, pokazy doświadczeń, gry i zabawy, zagadki słuchowe, wykłady, pokazy, prezentacje, a także zwiedzanie zapory i elektrowni wodnej to tylko niektóre atrakcje, które będą dostępne podczas wydarzenia edukacyjnego "Dzień Wody", organizowanego 7 kwietnia w godzinach od 9:00 do 13:00 w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym Sportowym im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach.

Gmina Dobczyce, leżąca nad akwenem Zbiornika Dobczyckiego dostarczającego wodę pitną dla mieszkańców Dobczyc i Krakowa, ma warunki predestynujące ją do tego, by ukazywać, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Wydarzenie edukacyjne „Dzień Wody” będzie skierowane do mieszkańców naszej gminy, dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz ekspertów.

Organizatorami imprezy jest Urząd Gminy i Miasta Dobczyce wraz ze studentami Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej i uczelni Agro Paris Tech z Francji. W akcję włączyły się również lokalne instytucje, szkoły i organizacje pozarządowe w tym Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne w Krakowie.

Wejście do zapory wodnej i elektrowni możliwe jest tylko w zorganizowanej grupie. Liczba miejsc jest ograniczona (max 40 osób). Na zgłoszenia e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (imię i nazwisko, pesel – wymagane przez RZGW i nr telefonu do kontaktu z Państwem) czekamy do wtorku 5 kwietnia.
Serdecznie zapraszamy!

 

Sezon 2016 otwarty

Email Drukuj PDF

Sezon 2016 uważamy za... OTWARTY! :)

Dziękujemy naszym sponsorom: firmie "Wolarek - Lisieckie Wyroby Tradycyjne" za pyszną kiełbasę oraz firmie "KseroImpuls - Marcin Kurek" za składniki na wyborny kociołek.
Natomiast wszystkim przybyłym dziękujemy za pomoc w przygotowaniu skomplikowanej potrawy jaką był tenże wspomniany kociołek "szefa" ;) oraz za świetną atmosferę i profesjonalny pokaz technik rzutowych.
Do zobaczenia nad wodą. Rabie cześć!

 

Otwarcie sezonu 2016 z Przyjaciółmi Raby

Email Drukuj PDF
Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę lutego zapraszamy na otwarcie sezonu wspólnie z Przyjaciółmi Raby!
Spotykamy się w niedzielę 7-ego lutego około godziny 10:30, na plaży powyżej ujścia potoku Krzyworzeka.
Wśród atrakcji, oprócz łowienia, planujemy poczęstunek - i to nie tylko grill, bo "szef" obiecał, że zamieni się w "szefa kuchni" i przygotuje 'małopolski kociołek leśny' według starożytnej receptury ;-)
Zapraszamy!

 
 

kartka świąteczna od Przyjaciół Raby

Email Drukuj PDF
 

Akcja Nadrzeczny Las zakończona

Email Drukuj PDF
W środę, tuż przed nadejściem zimy :) , zakończyliśmy akcję "Nadrzeczny Las". Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy tej inicjatywie, a zwłaszcza Urzędowi Gminy i Miasta Dobczyce​ i Fundacji Aeris Futuro​.
Zdjęcia ze wszystkich dni akcji można zobaczyć w naszej galerii http://www.przyjacieleraby.pl/forum/gallery2.php?g2_itemId=296412
 

Nadrzeczny Las

Email Drukuj PDF
Ruszyła akcja "Nadrzeczny las" organizowana przez Fundację Aeris Futuro​, Urząd Gminy i Miasta Dobczyce​ i Przyjaciół Raby, której celem jest odtworzenie fragmentu nadrabiańskiego lasu w składzie gatunkowym właściwym dla doliny rzeki.
 Na terenie Gminy Dobczyce ekipa Przyjaciół Raby - w składzie Grzegorz Łaczek, Paweł Rycaj, Krzysztof Rycaj, Jacek Płachecki i Paweł Augustynek Halny - zasadziła pierwsze 150 sztuk drzew. Zdjęcia z akcji można zobaczyć w naszej galerii http://www.przyjacieleraby.pl/forum/gallery2.php?g2_itemId=296412
 


Strona 4 z 59
Reklama

Na skróty

Nowy?

Jesteś nowy na naszej stronie? Szukasz pomocy lub więcej informacji? Odwiedź nasze Forum

"Jaka woda?"
Zobacz informacje o stanie wody na Rabie (dane aktualizowane przez wędkujących)

Warto wiedzieć

 lowisko
Zasady, opłaty
 
 
lowisko
STOP! Przegradzaniu rzek
 
 
 pil
Czasopismo Pstrąg i Lipień
 
 
sztuka
Polecamy magazyn "Sztuka łowienia"
 
 
ffc
Fly Fishing Challenge 

Sponsorzy 2014

lowisko
Dębowscy - Wieliczka
drewno kominkowe
 

Najnowsze zdjęcie

Losowy obrazek

Odsłon : 1023649