Przyjaciele Raby

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki


Przyjaciele Raby

żyćzenia od Przyjaciół Raby

Email Drukuj PDF
 

Świąteczna aukcja much

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

licząc na to, że świąteczny nastrój pomaga łatwiej sięgać do sakiewek, zapraszam wszystkich do zaglądnięcia na aukcje Przyjaciół Raby. Oczywiście wszystkie zebrane pieniądze trafią do wody w postaci małych lub nie koniecznie rybek z płetwą tłuszczową!

http://allegro.pl/listing/listing.php…

Szczególnej uwadze polecam aukcję much wykonanych przez moją ośmioletnią córkę - Milenę.
Jakiś czas temu Milena pojawiła się na łamach Sztuki Łowienia - także jako flytierka

http://allegro.pl/kolekcjonerski-zestaw-much-przyjaciele-ra…

Muchy są absolutnie oryginalne i raczej nieklasyfikowalne a ramka - w najwyższym stopniu kolekcjonerska.
Dla znawców tematu dołączony jest certyfikat autentyczności

Najlepsze życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne
- w imieniu Przyjaciele Raby
Tomasz Konik

 

Jubileuszowe zakończenie sezonu z okazji X-lecia Przyjaciół Raby

Email Drukuj PDF
To już dziesięć lat jak jesteśmy Przyjaciółmi dla Raby. Z tej okazji odbyło się niedzielę jubileuszowe zakończenie sezonu. Dopisały nie tylko lipienie, które intensywnie żerowały, ale przede wszystkim dopisała frekwencja i zjechało się naprawdę liczne grono Przyjaciół Raby.
Było wspólne łowienie, ognisko, uroczyste zasadzenie jubileuszowego dębu, wspominki przy oglądaniu much, i planowanie na przyszłość przy grillu. Bardzo miła, wręcz rodzinna atmosfera, która wróży, że następne dziesięć lat będzie udane.

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć w naszej galerii
 

Odłowy kontrolne w dorzeczu Tarnawki

Email Drukuj PDF
IOP PAN prowadzi w ostatnich miesiącach badania na dopływie Stradomki Tarnawce. Przy potrzebnych dla tych badań odłowach kontrolnych pomagała nasza ekipa Przyjaciół Raby.
 

Sprzątanie Raby 2016

Email Drukuj PDF
Akcja Sprzątanie Raby 2016 zakończona. Frekwencja była marna, ale ta 12-stka która się pojawiła, miała tyle energii, że udało nam się posprzątać rejon nowego mostu w Dobczycach, plażę w Winiarach, plaże powyżej ujścia Krzyworzeki, oraz plaże w Fałkowicach. Brodząc czyściliśmy też od strony wody krzaki na odcinku od nowego mostu do ujścia Krzyworzeki.
Ci co się nie pojawili niech żałują, bo po sprzątaniu był świetny grill ;) Tym którzy dotarli bardzo dziękujemy za udział w akcji.
Dziękujemy również UGiM Dobczyce oraz UG Gdów, które zajmą się utylizacją zebranych odpadów.
Zdjęcia można zobaczyć pod adresem gallery2.php?g2_itemId=296617

Jakie spostrzeżenia po sprzątaniu? Można zaryzykować stwierdzenie, że śmieci jest mniej. Wciąż oczywiście jakieś prymitywy wyrzucają odpadki po swoich libacjach nad Rabą, ale zauważyliśmy znacznie mniej śmieci gospodarczych i budowlanych. Ponadto o wiele mniej śmieci osadziło się na gałęziach i w wodzie. Było nam bardzo przyjemnie odpoczywać dziś na plaży czystej, z której mogliśmy podziwiać czyste drzewa i niezaśmieconą rzekę.
 

PIERWSZY DZIEŃ WODY PEŁEN ATRAKCJI

Email Drukuj PDF

http://www.dobczyce.pl/pierwszy-dzien-wody-pelen-atrakcji.html-0

 Kipiące ciecze, ogień na dłoni, przebity worek pełen wody, z którego nie wypływa ciecz, filtrowanie wody, granie na szklankach i wiele innych eksperymentów mogli dziś doświadczyć uczestnicy pierwszego Dnia Wody, który odbywał się w Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach. Stoiska z doświadczeniami przygotowali: pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z Krakowa, studenci Politechniki Krakowskiej i francuskiej Agro Paris Tech, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobczycach.

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekały na uczestników imprezy. Młodzież z Gimnazjum i Zespołu Szkół w Dobczycach mogła również wysłuchać ciekawych wykładów dotyczących gospodarowania rzeką ("Tarliska Górnej Raby"- Józef Jeleński), wędkarstwa ("Dobre praktyki dla rzek górskich i podgórskich stosowane w świecie oraz tradycje wędkarskie" – Paweł Augustynek – Halny), czy zasobów wodnych Karpat (na przykładzie Tatr i Podhala – dr hab. Mirosław Żelazny).
Francuscy studenci wraz z wykładowcami przygotowali film o życiu Beduinów w Maroko.

Dla dzieci szkół podstawowych panie z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie przygotowały lekcje edukacyjne na temat zasobów wodnych świata i znaczenia wody w przyrodzie i życiu człowieka. Dzieci mogły dowiedzieć się i zobaczyć m.in. jaki procent wody słodkiej i słonej jest na naszej kuli ziemskiej. Zajęcia były prowadzone interaktywnie i były dla nich niezwykle ciekawe. Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach miała również swój "wodny" występ. Mogliśmy usłyszeć utwór Haendla, "Hej bystra woda" i "Idzie dysc". Sekcja rytmiczna szkoły zaprezentowała dynamiczny i niezwykle żywiołowy występ nagrodzony gromkimi brawami.
Po tak wielu atrakcjach dzieci mogły odpcząć w mini kinie przygotowanym przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach. Mogły tam również posłuchać historii związanych z wodą m.in. "Przygody kropli wody" Marii Terlikowskiej.

Najmłodszych bawiła maskotka Kropelka rozdająca słodycze. Można było również zrobić sobie zdjęcie w wodnej scenerii.
Dla dorosłych przygotowana została gra strategiczna polegająca na zarządzaniu zasobami wodnymi.

Dzięki uprzejmości RZGW prawie setka dzieci mogła zobaczyć na co dzień niedostępny obiekt elektrowni wodnej i zapory. W Dniu Wody wędkarze z ZO PZW Kraków i Koła PZW Myślenice prowadzili akcję zarybiania rzeki.

Organizatorem imprezy był Urząd Gminy i Miasta Dobczyce wraz z Politechniką Krakowską i Agro Paris Tech z Francji.

Więcej zdjęć na facebooku UGiM Dobczyce https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1016068298478938.1073741979.12...

 


Strona 3 z 59
Reklama

Na skróty

Nowy?

Jesteś nowy na naszej stronie? Szukasz pomocy lub więcej informacji? Odwiedź nasze Forum

"Jaka woda?"
Zobacz informacje o stanie wody na Rabie (dane aktualizowane przez wędkujących)

Warto wiedzieć

 lowisko
Zasady, opłaty
 
 
lowisko
STOP! Przegradzaniu rzek
 
 
 pil
Czasopismo Pstrąg i Lipień
 
 
sztuka
Polecamy magazyn "Sztuka łowienia"
 
 
ffc
Fly Fishing Challenge 

Sponsorzy 2014

lowisko
Dębowscy - Wieliczka
drewno kominkowe
 

Najnowsze zdjęcie

Losowy obrazek

Odsłon : 1023650