Parę pytań początkującego

Wędki, kołowrotki, chlebaki itd. itp.

Parę pytań początkującego

Postprzez atomic » 16 Kwi 2017 23:45

Cześć
Jestem tutaj nowy, więc od razu chciałbym z każdym się przywitać ;-)
Ogólnie łowię gdzieś od dzieciaka przede wszystkim na spinning obecnie głównie na zestawy castingowe. Jednak od czasu przeprowadzki do Myślenic nie mogę znaleźć czasu na jakieś większe wyprawy a ryby w Myślenicach są dla mnie niedostępne ze względu na metodę muchową, której nie znam.
Jednak od zawsze chciałem spróbować swoich sił w tej technice, stąd jest teraz dla mnie najlepsza okazja.

Jednak potrzebuję Waszej pomocy w doborze sprzętu. Oczywiście chciałbym głównie łowić pstrągi jednak wiem że jest też sporo kleni. Chciałbym aby pierwsza wędka była w miarę uniwersalna. Więc czy to powinna być klasa #4 czy #5. W jakie akcje kija celować? Coś mod-fast? Czy inne? Jakiej długości kupić wędkę?

No i podstawowa kwestia to od jakiej metody zacząć? Czy na suchą muchę?

Pytań mam sporo ale może ktoś znajdzie chwilę i mi pomoże. Zestaw chciałbym złożyć dość budżetowo. Wiem że to trudne ale celuje w używane kije i kołowrotki a sznur mogę kupić jakiś lepszy nowy.
atomic

Dołączenie: 16 Kwi 2017 20:39

Re: Parę pytań początkującego

Postprzez Łukasz Ruki Brzeziński » 17 Kwi 2017 21:03

Na początek kup sobie kij w klasie 4/5 lub 5/6, na Rabę optymalna długość to 2,7m(czyli 9 stóp). Akcja kija zależy od Ciebie i Twojego sposobu holowania. :)

Na początek najlepiej się uczyć każdej metody po trochu- suchej, mokrej, nimfy i streamera. Nimfa jest najlepszą metodą do nauki jeśli chcesz dosyć szybko nauczyć się skuteczni łowić ryby. Za to sucha to metoda klasyczna, przy niej najlepiej nauczysz się rzucać- wymaga precyzji. :)

A przede wszystkim znajdź kogoś kto pojedzie z Tobą nad wodę i Ci kilka razy pokaże co i jak. :!:
Awatar użytkownika
Łukasz Ruki Brzeziński
Przyjaciel Raby

Dołączenie: 20 Sie 2006 22:10
Miejscowość: Kraków

Powróć do Forum sprzętowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości